הוא והיא | הנוסחה לסקס טוב

התמונה לקוחה מהאתר The Chive
האם קיימת נוסחה לסקס טוב? מה יגרום ללילה להפוך לבוקר שמח? מה ההבדל בין הרגע שבו תהיי חייבת לספר לכל החברות שלך על החוויה הגרועה של אתמול, או להלל בשבחו של הפרטנר הרגעי? מה יגרום לךַ להרגשה עילאית ומה יוביל אותך לחפש אחר מישהי אחרת? אתם חושבים שהצלחנו למצוא תשובה? ברור שכן.

הוא: אני לא בא עם נוסחאות מראש

נכון, לעיתים קיימות ציפיות שעלולות לאכזב, אבל הן לא בהכרח יהרסו את מה שקורה בין הסדינים. גם מישהי "זורמת" לא בהכרח תוביל לכך שאצא מרוצה, למרות שהמילה "זורמת" יכולה ליצור מראש זעקה פמיניסטית שעלולה להתפרש למקומות בהם אני יכול להשפיל ואת מוכנה לקבל את ההשפלה בכניעה מענגת. גם אם מדד האורגזמה הרקיע לשחקים – לא מבטיחה סקס עם ציון גבוה.

אני יודע שנצא מהערב עם תחושה שהיה סקס טוב, רק אם אמלא את התפקיד שלי בין הסדינים. ואת יודעת משהו? אין לי הפעם משהו רע לומר על זה. אבל מה שאולי יהיה קשה לך להבין – הוא שגם אצלי יש משחק מקדים, שיכול להשפיע על האופן שבו אכנס איתך למיטה. המשחק המקדים שלי לא דורש בהכרח מגע, והוא גם לא מחייב שיח. המשחק המקדים שלי זקוק לחיזוק האגו.

בדיוק כפי שחשוב לך להרגיש נשית ומושכת, כך גם לי חשוב להרגיש גברי ונחשק בכדי שארשה לעצמי לשחרר את העכבות שממלאות לי את הראש לפני ובזמן האקט המיני. חשוב לי שתאפשרי לי לדעת שאין עכבות, גם אם יש לך גבולות ברורים לכל מה שמוגדר פראי לעומת מה שמוגדר משפיל. אני צריך שתראי לי שאת רוצה, לא רק את הסקס, אלא את הסקס איתי. אני זקוק למחוות של מישהי שמוכנה להיכבש בכדי להרגיש שאני יכול לכבוש.

סקס טוב הוא פשוט... טוב, כי אין בו גבולות ברורים, גם אם נשמרים בו גבולות. סקס טוב מכיל בתוכו את היכולת שלך להבהיר לי מה עושה לך טוב (גם אם ההבהרה היא לא מילולית), את היכולת שלי להרגיש טוב עם עצמי, ואת המירוץ המשותף שאין בו מרדף אחר הסוף. סקס שיש בו שניים ולא אחד או אחת (כן, גם את לפעמים אנוכית) – הוא מדהים, הוא מחזק את האגו והוא נותן חשק לעוד אחד, ועוד אחד (גם באותו הלילה, ומעבר לו).

דווקא ההגדרה של סקס כטוב, מבחינתי, היא כל דבר שאינו מגדיר או צפוי מראש. דווקא חוסר ההגדרה הופכת אותו למה שהוא באמת, בלי להתיימר, בלי לצַפות ולהתאכזב, ומבלי להתחייב לדבר מלבד ללהיות ביחד. דווקא כשאין את הרשימה המוגדרת מראש, יש הרבה פעמים שהסקס הוא רגיל, בסדר כזה, אבל לא מיוחד. אבל כשהוא טוב, הוא פשוט טוב!


היא: אין לי בעיה לומר שאני באה עם ציפיות

כמה קל להיות גבר, כאילו אני לא יודעת את זה בכל אספקט בחיי, אתה בא ומטיח את זה בפניי שוב, גם במיטה. וכמה קל זה להגיד שטוב כי זה טוב. איזו הגדרה לא מעניינת לסקס. בייחוד כשמבחינתך כשבחורה מסכימה לתנוחה נוספת מלבד מיסיונרית, זה אומר שהיה מצוין.

אולי לפני שאני מגדירה מהו סקס טוב מבחינתי, אני צריכה להבהיר מה זה סקס רע. סקס רע יכול להיות סקס אנוכי, כשכל אחד בא לספק את הצורך שלו בלבד. סקס רע יכול להיות סקס מכאני, כזה שהתנוחה בו לא מוחלפת ושהאסוציאציה היחידה שעולה בראשי היא באופן מפתיע, בוכנה. סקס רע הוא גבר שלא מוכן לענג אוראלית אבל מצפה שאני אגנח שאני עושה את זה. סקס רע זה שהוא גומר אחרי חמש דקות ופותח טלוויזיה. אבל בואו נעזוב את זה כי כשהסקס רע שנינו מסכימים. שנינו יוצאים מהמיטה בידיעה ברורה, שלכאן לא נחזור שוב יחד.

ההגדרה של טוב היא יותר בעייתית בעיני, כי על אף שכל גבר שדיברתי איתו על הנושא תלה את איכות המין ב"זרימה" ואני הכי בעד לזרום, אני מאמינה שהתאמה היא מילה יותר נכונה. כי גם בינוני זה זורם וזה לא רע. אבל אנחנו הרי עוסקים בסקס טוב. טוב באמת.

אז בטח תגיד שגם לפה כמו לכל מקום אני מגיעה עם רשימת מכולת, אולי זה נכון ואין לי שום בעיה להגיד את זה. כי בניגוד אליך שאתה זורם, אני יודעת בדיוק מה אני רוצה. אני מחפשת גם בכזה שהוא רק ללילה ובייחוד בכזה שהוא בכדי להישאר, משהו מסוים. זה מתחיל עוד לפני שעולה השאלה אצלי או אצלך, זה מתחיל בעניין שנוצר באינטראקציה בינינו. בפלרטוט העדין או האגרסיבי, במשחקי המילים, באופן הנגיעה. זה בשפה שלנו, בחשיבה.

אני לרוב מזהה את הלך הרוח, אני מבינה או לפחות מקווה שאני מבינה איזה סקס יהיה פה הלילה אם יהיה ואם הוא מתאים לי. מה לעשות, לי יותר קשה לגמור. אולי בגלל זה כשאני אומרת סקס טוב אני מדברת על הדרך לשם. אני יודעת מה אני אוהבת. אני יודעת מה חשוב לי שיהיה. אני יודעת איזו תנוחה מעצימה את התחושות שלי, איפה צריך לגעת ועל מה צריך ללחוץ בשביל שאני באמת איהנה. אני יודעת שחלק מסקס טוב הוא גם להתענג על הלהעניק , ואני מתענגת על זה.

ברור לשני הצדדים שהנוסחא המדויקת, לסקס מעולה היא הקומבינציה של חוסר בושה ושחרור עכבות. הרי שנינו פה רוב הזמן לא בכדי לממש את מצוות פרו ורבו, אלא בכדי ליהנות אחד מהשני. לענג ולהתענג. אין משהו יותר מדליק מקולה של גניחה מאנחה של הנאה מחיוך של סיפוק ואי סדרים בנשימה. את אלו משיגים רק באמצעות שחרור מנטאלי, כזה שלא מפחד מלבקש, מלהתפלש ברפש השפה, מלדרוש את שלך, מלתת, מלקבל.

סקס טוב הוא כזה שגם אם לא תחזור אליו או עליו שוב, אתה תזכור שהוא היה פשוט כזה, טוב.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות