היא | סקס והעיר הגדולה, ואני

התמונה לקוחה מהאתר TV Leak
זהו עשור שכולו מוקדש להעצמה נשית, מכתבות בעיתון, עד לסדרות טלוויזיה, הכל בפריים טיים, הכל בראש טבלת הרייטינג. לימדו אותנו שמותר רצוי ואפילו הכרחי שנגמור, לימדו אותנו שנשיות אינה קללה, שמיניות לא שמורה רק לחדר המיטות. הנשים והגברים למדו המון מסקס והעיר הגדולה. אבל מה לא למדנו?

בזכות "סקס והעיר הגדולה" ודומותיה - לימדו אותנו להילחם על הזכות שלנו להיות שוות לגברים, להתלבש איך שאנחנו רוצות, להגיד מה שאנחנו חושבות ומתאוות לו, לימדו אותנו לאסוף בבר, לדפוק ולזרוק. לימדו אותנו שסקס זה משחק בלי חוקים ושכדאי גם לנו לקחת בו חלק. ולמדנו. למדנו לדבר, להתעקש, להסביר, לחזר, לגמור, לזיין, להתעקש, למדנו להיות "גבר גבר" ולא להתפתל במסדרונות המצפון בבוקר שאחרי.

גם גברים למדו להיות רגישים יותר, מטופחים יותר, חטובים יותר. למדתם להקשיב, לדבר, לבכות בסרטים, לחבק אחרי סקס, למדת שלהוריד שערות זו טרחה כואבת. אחלה, עכשיו אנחנו שווים, כולם מתלוננים על כולם. שנינו מתנהגים אותו הדבר, עכשיו המין היפה הוא אנדרוגני.

אז למה המין החלש הוא עדיין המין הנשי? למה אני עדיין מרוויחה פחות ממך על אותה עבודה? למה אני עדיין מופלית לרעה במקומות עבודה? למה אני מצופה להישאר בבית עם הילדים? למה אני עדיין יורדת באחוזי משרה כשיש ילדים? איפה הכוח הנשי הזה בא לידי ביטוי, אבל על באמת? האמת העצובה היא שהוא לא.
כל המאבק השוויוני הוסת לנקודה מטשטשת אחת, מראה והתנהגות. אנחנו שווים היום במיניות אבל לא במגדר.

גם אני כאישה דעתנית שכותבת, מתעסקת בעיקר בצורך להוכיח עד כמה אני שווה לך, אני נאבקת על הזכות המינית שלי להתקיים וגם אני שוכחת, שכאישה יש דברים שצריכים להפריע לי יותר. זהו דור של נשים וגברים שחונך על הסדרה סקס והעיר הגדולה וכל הסתעפויותיה, אם לא הייתי יודעת יותר טוב הייתי אומרת שהסדרה וכל הלך הרוח בעקבותיה הוא רעיון שצץ במוחו של גבר שכל כוונתו הייתה להרגיע את התקוממות נשית רבתי ולהשכיח את השיח הפמיניסטי.

לצערי אני יודעת שבנו האשמה. כשם שלא הבנו את היקף הפגיעה שייוצר בעקבות הרצון שלנו בגבר מטופח, כך לא הבנו את הפגיעה שתיווצר במאבק הלגיטימי שלנו לשיוויון אמיתי, כשאנחנו מעמידות בחוד החנית של מאבקנו נושא עסיסי ופרובוקטיבי כל כך כמו מיניות.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות