הוא | מיתוסים על גברים

התמונה לקוחה מהאתר Fun Gallery
קל לנשים לחשוב שגברים הם יצורים קלים לתכנות ושכולנו אותו הדבר. הבעיה היא, שגברים מתחילים להאמין בזה בעצמם, והתוצאה היא שנשים ממשיכות להאמין (וגם לקבל הוכחות) שכל הגברים הם אותו הדבר. זה לא שכולנו יוצאים מאותו פס-ייצור, זה פשוט שאין לנו כוח להוכיח לכן אחרת.

הוא: מיתוסים על גברים

גברים תמיד חושבים/רוצים סקס. זה נכון ברוב המקרים, אבל יש מקרים שלא בא לנו סקס ואנחנו הולכים על זה בכל-זאת. יש לכך שתי סיבות מרכזיות: האחת, שאנחנו נאחזים במה שנותנים לנו. אם יש סקס עכשיו, זה לא משהו שאפשר לשמור אתכן לאחר-כך. אם יש הזדמנות עכשיו, אז הולכים עליה. הסיבה השנייה היא, שאנחנו לא מסוגלים להגיד לכן לא. וזה לא בגלל שאנחנו לא מסוגלים להגיד לעצמנו לא. אלא שאנחנו יודעים שאין גרוע מנקמתה (או הדרמה) של אישה דחויה.

גברים שונאים ללכת לקניות. נכון. אבל המשפט הזה לא שלם. גברים שונאים ללכת לקניות עם נשים, כי גברים קונים אחרת. הם עושים סקר שוק לפני, שואלים חברים שמבינים, מתנסים במשהו שכבר מישהו אחר קנה, כך שכל מה שנשאר לנו לעשות זה ללכת לחנות, לפלרטט קצת עם המוכרת, ולצאת משם בתוך שלוש דקות. נשים עושות את סקר השוק בחנות, ואחת מהבדיקות נעשות גם עם חוות-הדעת שלנו, כך שזה מעייף. מאד מעייף.

גברים לא מרכלים. שקר. אנחנו פשוט מנתחים סיטואציות ומשלימים את החסר בשיחה עניינית.

גברים לא בוכים. לא נכון. מעבר לזה שגדלנו ככאלה שאסור להם לבכות כי אחרת אנחנו נהיה נקבות, גברים מבינים שנשים לא אוהבות את הגברים שלהם בוכים. וחוץ-מזה, מאגר הדמעות שלנו מוגבל יותר. זה כמו שיש לנשים מספר מוגבל של ביציות, לגברים יש מספר מוגבל של דמעות, ואנחנו שומרים אותן לדרמות אמיתיות בחיים שלנו.

גברים לא משַתפים. לא נכון בכלל. תאזינו פעם לשיחה בין שני חברים-טובים שהם גברים, ותבינו שאנחנו גם מדברים על הכל. על הרגשות שלנו, על סקס, על החששות שלנו. אנחנו לא אדישים בכלל למה שקורה סביבנו. אנחנו פשוט אדישים כלפיכן, מתוך ידיעה שהויכוח אבוד מראש ובמילא הוא יסתיים בזה שאתן צודקות, אנחנו מתנצלים ושאתן מרגישות ששוב הכל נופל עליכן.

גברים בוגדים כי ככה הם מתוכנתים. זה נכון, אבל אנחנו לא מתוכנתים לבגוד, אלא אנחנו מתוכנתים לחשוב מהזין, וזה בסדר גמור. אבל רוב הגברים מוכנים לוותר (כן, לוותר, כי זו הַקְרבה) על סקס מחוץ לזוגיות שלהם אם הם מרוצים ולא רק מבחינה מינית. גבר מוכן לספוג הרבה דברים בזוגיות כל עוד הסקס סדיר וטוב. אבל גם זה מוגבל. תארו לכן גבר שרק סופג כמה שהוא לא בסדר ועוד משלם על זה באוננות מדי לילה, ותקבלו גבר שיחפש סקס במקום אחר, עם הרבה פחות כאב ראש.

גברים נהנים מכל תנוחה, העיקר שיהיה סקס. לא נכון. גברים פשוט מסתפקים במה שנותנים להם, ואם גבר יידע שתנוחה אחת עושה לך את זה יותר, יהיה לו צורך להרשים ולספק אותך הרבה יותר מאשר אם התנוחה הזו גורמת לו להרגיש בנוח / להרגיש משהו בכלל. יש תנוחות מעייפות, זוויות שלא גורמות לנו להרגיש ואילתורים שמקשים עלינו את הקואורדינציה. גברים פשוט מתלוננים פחות.

גברים אוהבים לזיין, נשים אוהבות לעשות אהבה. לא נכון בכל המקרים. גברים מייחסים לסקס הרבה יותר מדרך לפורקן מיני. סקס מבחינת גברים הוא מקור להכלה, להבעת רגשות, לסוג של שיח ולפעילות שאפשר לעשות יחד (כשלבהות מול הטלוויזיה זה לא נחשב). כשבא לנו לשחק, אנחנו מזיינים, אבל לפעמים גם בא לנו לקחת את זה באיזי, להרגיש, לרקוד יחד ופשוט לעשות אהבה. לעיתים, אנחנו פשוט לא יודעים איך לעשות את זה אחרי שהתרגלת לראות אותנו מזיינים כמו שחקני פורנו.

גברים אוהבים פורנו כי הם סוטים. גברים אוהבים פורנו כי הם אוהבים לפנטז, שיום אחד גם את תבואי אל הגבר שלך במבט ערמומי, תאחזי לו בזין ולא תפסיקי לצרוח מרוב עינוג. נכון, גם נשים מפנטזות שהגבר שלהן יעשה להן זאת, אבל זו בדיוק הבעיה. גברים לא מצפים מנשים שייקחו אחריות כזו גדולה על המיניות שלהם, ונשים כן מצפות.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות