מסעות מיסטר נורמל | זה שנינו יחד

זה שנינו יחד נגד כל העולם. זה כי אני רוצה אותך ואת רוצה אותי. ורק עם הרצון הזה, אפשר לעבור את הכל. בזכות הרצון הזה, המקום של שנינו ביחד, באינטימיות ששייכת רק לנו ורק אנחנו יכולים להבין אותה ולהתקיים בה, אפשר לעשות את הכל. אפשר לנצח את הציניות, את הפחדים מקִרבה והחשש להיפגע. כי בזכות המקום הזה, שרק אנחנו יודעים ליצור לעצמנו, אף-אחד לא ייפּגע אף-פעם. כי זה שייך רק לנו, רק למקום אחד: ביחד.

זה שנינו ביחד נגד כל העולם. ורק שנינו יחד, כשאנחנו מאפשרים ונלחמים ורוצים להיות ביחד, יכולים ליצור מהמקום הזה מַטְעמים. משם מגיעה החברוּת, הכבוד, ההערכה. רק בזכות האינטימיות הזו אפשר לשרוד את השגרה המאיימת, החיצוניות שמשתלטת, האילוצים שמחייבים. בזכות כל מה שמוגדר שלנו ולא של אף-אחד אחר, אפשר לקום לעוד בוקר רגיל ולצלוח אותו בידיעה שאת הערב נסיים במַקום ששייך רק לנו: ביחד.

זה שנינו ביחד נגד כל העולם. בזכות המבט ששייך רק לנו, השתיקה שאומרת את הכל, התשוקה שלא נפסקת בלי קשר לכלום – בזכות כל אלה יש לנו את הממלכה הזו, שנקראת אנחנו. בזכות ההכרה של הנשימות, של המבטים, של התנועות – אנחנו יכולים לדעת שיש לכל אחד מאתנו את המקום לגדול, לפרוח, להגשים ועדיין לדעת שאנחנו חלק ממשהו שמכיל אותנו ואנחנו אותו: ביחד.

זה שנינו ביחד נגד כל העולם. בלי רצון לשַנות, עם המון רצון לקבל, להבין – בא הרצון לפייס, להפסיק להתעקש, לוותר מרצון, בשביל הדבר הגדול הזה שמגדיר את שנינו. אני אוהב אותך בזכות ולמרות מי שאת, ואת אותי. וזה לא מגיע מהמקום של פשרות ונוחות, אלא מגיע דווקא מהמקום שאומר שלכל אחד יש את מה ששייך לו והשינויים מגיעים מתוך השניים, מתוך הרצון של השניים לא לאבד את הדבר החשוב ביותר: ביחד.

זה שנינו ביחד נגד כל העולם. זו היכולת שלך להרשות לעצמך להיות את, משוחררת מכל עכבות. זו היכולת שלי לא לאיים עלייך במה שאני מכיר ויודע. זו היכולת של שנינו להביא את עצמנו בידיעה, במכוון, במודע – אל שיאים חדשים של עונג, של שמחה ורוגע, שהנה, הגענו לאן שאנחנו רוצים להגיע ואפשר עוד. הרבה עוד. זו ההתעקשות שלא לוותר, לא להרפות, לא להיכנס לתוך הבנאליות שמשכיחה את האהבה, את ההתאהבות ואת התשוקה. זה הרגע שבו אתה מבין שאתה כבר לא מי שאתה מכיר ומגדיר בזכות עצמך, אלא בזכות משהו אחר: ביחד.

זה שנינו ביחד נגד כל העולם. כל זה אפשרי, אם רק תדעי שיש דבר כזה שנקרא את, ויש דבר כזה שנקרא אני. ושנינו זה הכי בעולם, אבל שנינו ביחד זה נגד כל העולם. כל אפשרות להרוס, כל אפשרות להיכנע למה שכולם נכנעים לו במהירות ולהתעקש על הדבר היחידי שעושה את ההבדל, שלא משנה מה, שיש את הידיעה שבשבילה זה שווה את הכל: ביחד.

אם גם את נמצאת במקום הזה, אז תרימי טלפון או משהו. כן, כן, אני מדבר עלייךְ.
***
כל הפרקים | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות