מסעות מיסטר נורמל | לשבור את הגלים

בחנות גלשנים בפוארטו אסקונדידו, מקסיקו, בחור מסטול בשם דיויד, שממלא אחר כל הסטריאוטיפים של גלשן, מספר על המחירים. בחוף אין אף אחד במים, והזרמים חזקים וסוחפים פנימה. הגלים הגבוהים נשברים באמצע הים.


המים מתעמקים בתוך מספר מטרים. אסור לפחד מהם, אך הרעד וההתרגשות מתפרצים לכל עבר. מרחוק, אחרי הקו שהגלים מתחילים להיווצר, ניתן להסתכל על החוף ממרחק, ואז לחוש כיצד לפתע תהום נפערת מתחת, ויוצרת יחד עם הגלשן הר ועמק. הזרמים בולעים הכל מתחת למים וצריך לנשום עמוק, להתאפק ולחכות עד יעבור זעם לפני שיהיה אפשר להוציא בחזרה את הראש מעל פני המים.

למרות הפחד, ההתאהבות מוצאת גם היא מקום משלה. יום חובבני על פני המים הפך ליום לימודים מפרך. זהו, זה קורה. המלחמה נגד המים מתחילה. תחושה מחשמלת ומעקצצת החלה להישלח לכל עבר. קשה לנוח על ערסל ולהירגע מכל ההרגשות הללו.

שיחות אל תוך הלילה נועדו להשתיק את הפחדים שעלולים להתעורר בכל רגע. סיפורים ותובנות על החיים, על מה שמניע אותנו, ומה יעשה אותנו שמחים (למרות שתמיד רוצים עוד והשִׂמחה בורחת) – נזרקים באוויר ונשלחים בחזרה אל תוך העוגן שאנו נאחזים בו בכוח. במסעדת פיצה מקומית, חבורת מקומיים, פשוטי יום, עשו שמח. הם עישנו, שתו, אכלו ושרו הרבה. בזיוף, אבל הם שרו, ונראה שדווקא האנשים "הפשוטים" ביותר, אלא שנדמה שהמורכבות הדרמטית של החיים לא מצליחה לגעת בהם, מסוגלים להביא את עצמם לנקודות של אושר בקלות. במסיבה ליד – כולם רוקדים, מפלרטטים, שמחים, צוחקים. הלבד צועק, המבטים מוחשיים, והקריטריונים לאושר נראים לפתע בלתי מושגים.

גלישה היא מסיבה של הנפש.
***
כל הפרקים | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות