הוא והיא | מי עושה לך את זה

התמונה לקוחה מהאתר sodahead
נמאס לנו מהמצעדים של הנשים והגברים הסקסיים, שרק גורמים לנו להסתכל לצד השני של המיטה ולהתאכזב. אלה שנמצאים לידנו, ממש מתחת לאף – הם סמלי סקס בזכות עצמם. הוא והיא ברשימה אלטרנטיבית משלהם, ואנחנו רוצים להציע אותךְ ואותךַ. אולי אפילו לא ידעתם שאתם כאלה.

הוא: סמלי הסקס שלי

נשים כמו אנג'לינה ג'ולי לא עשו לי את זה מעולם. יכול להיות שהפכתי את הבלתי-מושגת לכזו שלא שוָוה את המאמץ בכדי שלא ארגיש רע עם עצמי כשאנג'לינה תעבור לידי ברחוב ולא תבחין בקיומי כלל. וחוץ-מזה היא בזוגיות עם בראט-פיט, שהוא בכלל מכוער (רגשי נחיתות? אני?!). לעומתה, הנשים שמבחינתי יכולות לקבל את תואר "סמלי-סקס" הן דווקא אלה שנגישות ומציאותיות יותר. זה רק אני שמפחד לגשת (טוב, סמל סקס, בכל-זאת).

התום-בוי.
אני אוהב את הנשים האלה שמסתדרות הכי טוב עם גברים, ששונאות את השריטות של נשים (גם אם הן חוטאות בכך בעצמן), ושלא יכולות למצוא חברה אחת טובה, אישה. נשים כאלה, גם אם מתאמצות יותר להוכיח זאת (והאמיתיות לא צריכות להשתדל בכלל) – הן בעלות הומור משוחרר יותר, הן לא מתרגשות מכל-דבר, הן יודעות לקחת את עצמן ברצינות וגם לקחת דברים בקלות (במיוחד הגדרות פמיניסטיות שנועדו רק כדי שיהיה לנשים על מה לצעוק). ולמרות שרובן ירשו לעצמן להפליץ בפומבי, לשתות בירה עם גרעפס שלא יבייש את הומר סימפסון ביום דכאוני במיוחד, ולהפוך כל דבר לתחרות – דווקא הביטחון שלהן הופך אותן גם למרגשות, מעניינות וסוחפות יותר במיטה. איך אפשר שלא לאהוב אותן?
ידועניות בקטגוריה: ג'וליה רוברטס, הילארי סוונק, עלמה זק, עלמה זהר.

מדריכת הכושר.
אני לא יודע אם זה הלבוש הספורט-אלגנט, החזות הבטוחה, או היכולת לאכול סנדויץ'-בשר כפול לעיני כל – אבל יש משהו במדריכת הכושר שהופך אותה לסמל-סקס וודאִי. אולי משהו מהסרטים הכחולים השתרבב לתוך עולם הדמיונות הפרטי שלי, אבל כשהיא מגיעה אליי בחדר-הכושר, מניחה את כף ידה על הגב התחתון שלי בכדי שאני אשמור על תנוחה נכונה, כל מה שאני שומע זה את דפיקות הלב שלי ואת המילה 'תנוחה', ואיך עוד רגע אחד היא תתקרב קצת יותר, תחמיא לי על הביצועים האחרונים, ותשאל אותי אם ארצה לעבור לשיעור פרטי, אחד-על-אחד. ואני לא אסכים, כי יש לי עוד שני סטים, וגם כי אני רוצה לשחק אותה קשה להשגה...
ידוענית בקטגוריה: סיגל שחמון, ג'ניפר גרנר, אנה קורניקובה.

הסקרנית.
אני בטוח שזה חבוי היכן-שהוא מימי ההיסטוריה השוביניסטית, שבהם הגברים היו היחידים שרשאים ללמוד, ולכן הם גם היו המקור היחידי בבית למידע חדשותי, מדעי וחינוכי, אבל יש משהו מהפנט בנשים שצמאות לידע. זה לא קשור למראה החיצוני בכלל, אלא דווקא למנח-הגוף, שמכוּוַץ מריכוז, ולמבע הפנים, שיודעות להקשיב, בלי להתחכם ובלי לזרוק חצאי משפטים שנאספו מאתרי אינטרנט אקראיים. כשהיא שם, ושואלת שאלה, ובאמת רוצה לדעת את התשובה, דבר-מה בעיניה ובשפתיה משתנה, מבלי שהיא שמה לב, ואני כבר מחכה לסוף התשובה שלי ומנסה להציג אותה בצורה הכי חכמה ומרשימה שאני יכול, ולו רק בכדי שהיא תאמר לי שיש לה עוד שאלה. אני אתלהב ואמשוך חיוך גדול על שפתיי, שיימשך לרגע קט, עד שהיא תאמר – "אבל היא קשורה לביולוגיה ולכימיה, ואני לא בטוחה שאתה בקיא בחומר."
ידוענית בקטגוריה: שרה פיילין, אושרת קוטלר, יונית לוי, טלי מורנו.

הפרי האסור, אבל האפשרי.
זו האישה שלובשת מדים, זו האמא או האחות (או שתיהן?) של החבר הכי טוב שלך, זו נציגת השירות והשכנה ממול. זו הידיעה שזה לא אתי, שזה קצת אסור, ושזה בנאלי ברמות קשות, אבל זה עדיין אפשרי. לא מדובר בשחקנית קולנוע, דוגמנית-על או מפקדת-על, ולכן כל שצריך הוא טיפה אומץ והרבה מקוריות ותקרת הזכוכית שקיימת ביניכם תישבר לרסיסים. חבל שאין לי אומץ, או מקוריות.
ידוענית בקטגוריה: רננה רז, ג'ניפר אניסטון.

ה-אי-שה.
זו שלא צריכה לומר דבר, אין לה צורך במידות מושלמות, וזה לא משנה מה היא לובשת בכלל. יש לה את הביטחון העצמי הכובש, יש לה חיוך כובש בזכות הנוחות שלה עם עצמה, ואין לה צורך בפוזה בכדי להצדיק את הנשיות שבה.
ידועניות בקטגוריה: נעה תשבי, מרינה מקסימיליאן בלומין, ג'ניפר לופז.


היא: סמלי הסקס שלי

מי הם סמלי הסקס שלי? מעולם לא חלמתי על סלבס כי הם מעולם לא נראו לי נגישים, יכולתי להתאהב בדמויות אותם הם מגלמים, כי כזה בדיוק אני רוצה לעצמי אבל בחיי נפלתי ברשתם של גברים שונים אז הנה חמישה טיפוסים שעושים לי את זה

כן מה? כן המפקד!
ידע זה כוח וכוח זה סקסי. ולו יש גם ידע וגם כוח. הטיפוס הזה מתייחס כמובן למנהל/ מורה/ מרצה/ מפקד.
מי מאיתנו, לא נדלקה בצורה הכי ילדותית שיש על הממונה עליה? הוא מתהלך גאה במסדרונות, מנהל צוותים, יורה פקודות, הוא לא שוכח להיות גם אבהי ודואג כשצריך, איך אפשר שלא להישבות בקסמיו? איך אפשר לומר לא, לכריזמטיות שמשפריצה את עצמה, ממנו אל הסביבה. בראש את מוכנה לספוג את השמועות ואת המבטים, את מאמינה שתוכלו להתגבר על אי הנוחות של הבוקר שאחרי, יש בך משהו קטן שרוצה להיות האישה הקטנה או לחילופין הילדה הקטנה שמנהלים אותה, שמגוננים עליה, את חולמת על ידיים גדולות וחיבוק שעוטף אותך.
וכמובן שגברים נראים יותר טוב בחליפה.
ידוענים בקטגוריה: ביל קלינטון, בני גנץ,

לא משקה ת'עציצים בועט בחתולה
הילד הרע – הוא אדיש, אגוצנטרי, לרוב גם אגומניאק, איך שהוא הוא מצליח למכור לנו את האמונה שבאמת שווה להשיג אותו למרות שברוב המקרים, אין דבר יותר רחוק מהמציאות. אז למה אנחנו נמשכות דווקא אליו? אתגר ללא ספק זו מילת המפתח. על אף שכולנו אומרות שאנחנו נגד משחקים ושנמאס לנו מהמרדף , משחקים מדליקים אותנו, האובססיה משתלטת על כל חלקה טובה במוחנו עד שלא נשאר שם דבר מלבד הצורך בהשגת המטרה.
ידוענים בקטגוריה: ג'יימס בונד לדורותיו, קולין פארל, ירמי קפלן (או כל גיטריסט אחר)

באומנות כמו באומנות, אין דבר כזה שאין דבר כזה
האומן המיוסר - אין דבר יותר מושך מגבר חכם, מוכשר, חד, שנון שסוחב על עצמו שק של ייסורים. יש בך אמונה אמתית שרק את מזהה את הפגיעות שבו, שאת תהיי זו שתצליח לסדוק את השריון שהוא מקפיד לעטות על ליבו מדי בוקר. את חושבת שאת בהמון חום, אהבה ודאגה אימהית, תצליחי להוציא ממנו, את מה שאף אישה אחרת לפנייך לא הצליחה להוציא. את מכירה בכישרון האמיתי שלו ומאמינה בלב שלם שבעזרתך ואולי אפילו בזכותך הוא יוכל להפסיק לכאוב.
עוזר כמובן שהוא כותך עליך שיר.
ידוענים בקטגוריה: רוברט דאוני ג'ונייר, קורט קוביין, גים מוריסון

באלו הידיים –
הנגר/מוסכניק/טבח/חקלאי - אין יותר גברי בעיני, מגבר שיודע לעבוד עם הידיים (מלבד הברור מאליו) גבר שמזיע את הדרך למשכורת, שיודע לתקן כל דבר, לבנות בעצמו, גבר שיכול להפריח את השממה.
הוא מחזיר אותך לימים של פעם שגבר היה גבר, בלי משחקים, בלי שעווה, בלי מוצרי טיפוח. את יודעת שהוא ממעט במילים אבל מאחורי כל מילה, עומדת כוונה אמיתית שמגובה במעשים.
ידוענים בקטגוריה: נועם טור, ג'ון קורבט (איידן), שגב משה

אל יווני אש על המים
כי הוא פשוט יפה. הוא יכול להיות גם מוכשר, חכם, מופלא, אבל האמת שזה בגלל שהוא יפה.
ידוענים בקטגוריה: בראד פיט, דיוויד בקהאם, ג'סטין טימברלייק
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות