היא והוא | משפחה וזוגיות

התמונה לקוחה מהאתר Fun Gallery
כמו ב"חזרה לעתיד" – יש לכם אפשרות אמיתית להכיר את בן או בת הזוג שלכם דווקא דרך ההורים שלהם. כי בין אם נרצה להודות בזה ובין אם לא, אנחנו נהיה כמותם, אז עדיף שנכין את עצמנו (ואת מה שצפוי לנו מבני הזוג שלנו) כבר עכשיו

היא: המשפחה שלו, או La Familia

את חושבת שהכרת את הגבר המושלם. הוא חכם, מצחיק, מדהים במיטה, את כבר מדמיינת איך יירַאה שמך מוצמד לשם משפחתו ואז... את פוגשת את המשפחה שלו.

למה הוא לא יכול לבוא יתום, או לפחות בן של יורדים משנות השמונים שחזר לעשות פה צבא, התאהב בארץ ונשאר (ככה זכית לאהבה ואזרחות כפולה)? לרובנו אין כזה מזל. את זוכה להכיר את המשפחה, ששמעת עליה כל כך הרבה ואין לך ברירה אלא לכבד ולאהוב אותם ולו רק כי הוא הגיע מהם (כך שכנראה הם עשו משהו טוב).

מבחן הראשון אותו תעברי הוא של האמא, והוא המבחן הכי קשה. קל לזהות את הסוג: האֶם היא "החברה" או "האמא." לשני הטיפוסים יש את הצדדים החיוביים והשליליים ורצוי שתקלטי מהם מהר, ותזרמי איתם. עם "החברה" רצוי לשתף, לצחוק ולהחליף מספרי טלפון. עם "האמא" רצוי להתנהג בהתאם, לבקש לראות את אלבום התמונות, ולסיים בכך שהיה טעים, שתחמיאי לה על הבן שהיא גידלה לתפארת, ותשמחי לקבל מתכון אחד או שניים.

לשני הטיפוסים קיימות תת התנהגויות, אך הדומיננטית שביניהן היא קנאה. אצל אימהות מסוימות זה מורגש יותר, אצל חלקן פחות, אך בסופו של דבר כולן מקנאות. אין לך מה לעשות בנוגע לזה (וקרוב לוודאי שזה יקרה גם לנו), אז מראש תרימי ידיים, תהיי עצמך, ותריבי על זה בחדרי חדרים עם בן זוגך. תשתדלי לא להשתמש במונחים קשים כשאת מתייחסת לאמא שלו (בסופו של דבר, הוא תמיד יחשוב עליה במושגים של קדושה, גם אם את יודעת במה היא נוהגת לעבוד בלילות).

המבחן השני הוא של האבא: זה מבחן קל. תחייכי הרבה, תהנהני עם הראש, צחקי מהבדיחות שלו ותביאי קינוח. תפלרטטי. ככל שהם מבוגרים יותר וככל שהם עם אישה מעצבנת יותר – כך הם יאהבו אותך יותר.

אח/ות גדול/ה: תתנהגי בכבוד, תראי רצינות (אבל לא מהסוג של נשואה+3,) תצדדי בבן זוגך וכרגיל תחייכי (זה תמיד עובד).

אח/ות קטן/ה: זה המבחן הקל ביותר ובדרך כלל הכי מהנה. ילדים מרגישים בחוסר כנות, כך שאם את לא מחובבי הקטינים, התרחקי (האויב הזה לא שווה את המאמץ). אבל אם אין לך בעיה, פה פשוט תזרמי, תשחקי, תצחקי, תשאלי, תעני, תיהני (זו אולי ההנאה היחידה שצפויה לך מהמשפחה הזאת, ויש סיכוי שאח קטן ישמש לך אוזן קשבת לקיטורים על המשפחה המעצבנת שהוא בא ממנה).

בגדול, שמרי מרחק! זה נכון שאת מתחתנת אל תוך המשפחה, אבל לא עם המשפחה וזה גבול שאנחנו לפעמים נוטות לשכוח. תחזקי את בן זוגך, תני לו גב, תשתפי פעולה בנוגע לארוחות כאלו ואחרות, אבל אל תתערבי אם זה לא נוגע לשלכם. המרחק הזה יקרב אתכם וישמור על הזוגיות.

ואם את עדיין רווקה, תמשיכי לפנטז על יתום עם קרן נאמנות גדולה.


הוא: המשפחה שלה, או בחזרה לעתיד

אתה חושב שהכרת את האישה המושלמת. היא חכמה, היא מצחיקה, מדהימה במיטה והיא יודעת לפתוח את הפקק של הבירה עם השיניים. מושלמת. עכשיו מגיע השלב בו היא מזמינה אותך לפגוש את המשפחה שלה. זה ברור שזה יגיע ממנה קודם, מכיוון שאנחנו לא לוקחים את זה כאירוע רציני כמו נשים. כלומר, אנחנו בהחלט נזמין את בת הזוג שלנו לארוחת שישי או לאירוע משפחתי, אבל זה לא ילווה עם הדרמה. אמא שלי תמיד תבין אם אני אגיד שזה לא זה.

המשפחה שלנו היא מי שאנחנו, ובין אם נרצה בכך או לא, אנחנו לוקחים הרבה מההורים שלנו לתוך החיים הזוגיים שלנו. בדיוק בגלל זה, אחרי ארוחה אצל המשפחה שלי את אומרת לי – "עכשיו אני מבינה מאיפה קיבלת את העקשנות שלך," ובדיוק בגלל זה, אחרי ארוחה אצל המשפחה שלך אני אומר לך – "עכשיו אני מבין מאיפה קיבלת את היכולת המדהימה שלך לדרמות." יש לנו הזדמנות לראות איך תירַאה האישה/האמא/בת הזוג שלנו בעתיד. אז אם כבר יש תובנה, למה לא ללכת איתה קדימה? מפגש עם המשפחה יכול להיות הפרק הרביעי בסדרת סרטי "בחזרה לעתיד" רק שְלכם יש אפשרות לשנות את מה שיקרה, אם נורות האזהרה נשרפות מרוב איתותים.

• מה צריך לומר לַאמא שלה? "עכשיו אני מבין מאיפה הבת שלך קיבלה את היופי שלה" יחד עם זר פרחים או מתנה קטנה. בת הזוג שלך תרד עליך, אמא שלה בטח תגיד שלא היית צריך, ואבא שלה יסתכל עליך במבט של "אני יודע שאתה מנסה לסחוט נקודות" – אבל זה עובד;
• צא לשירותים לפני ההגעה. אנחנו מכירים את עצמנו הרי ואנחנו יודעים מה יכול לקרות אחרי ביקור בשירותים עם ריח-עקוב-אחריי שעלול להרוס לכולנו את הקינוח;
• אסור לעשן. נכון, אתה כבר עברת את השלב שאתה דופק חשבון להורים שלך ואתה מעשן לידם. עזוב אותך. חכה עם זה איזה שתיים-שלוש פגישות. מקסימום צא החוצה ואז תחזור;
• תתערבב בשיחה, ואל תהיה דחליל. נקודות אצל האבא חשובות יותר מנקודות אצל האמא;
• תאכל, גם אם זה מגעיל. תאכל. אם אתה צמחוני / אלרגי / פלצן – תדע להודיע על זה מראש, כדי שתירוץ שכזה לא יתפרש כניסיון בריחה מהאוכל המגעיל בעת הארוחה. וגם: תאכל כמו בנאדם, מה נסגר איתך? גם אם הם אוכלים עם הידיים, תראה להם שאתה טוב יותר. כי אם אתה טוב יותר בשבילם, אז אתה מצוין בשביל הבת שלהם;
• תתלבש כמו בן-אדם. לאבא שלה גם ככה קשה עם זה שהוא יודע שאתה שוכב עם הבת שלו, לפחות תנחם אותו בזה שמי שעושה את זה יודע לסגור כפתורים בחולצה;
• בלי הערות מיניות. לא לאימא, לא לבת ובטח לא לאחות. אם יש לחברה שלך אח גדול – אז רצוי גם בלי הערות כאלה לאשתו;
• מותר ואף רצוי לרדת "בקטנה" על החברה שלך ליד המשפחה. אתה תרגיש, בלי שתשים לב, כמו בן-בית בתוך דקות מועטות;
• מחוות קטנות: האבא – אחיזת יד איתנה, אבל תן לו לנצח אותך בחוזק; האמא – נשיקות קלות בשתי הלחיים וחיבוק בפרידה; לאחים – בדיחות משותפות על האחות, אבל אל תגזים.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות