היא והוא | מבחני אהבה

התמונה לקוחה מהאתר AllFunny
לכל גבר עומד דבר אחד מול העיניים כשהוא מאוהב: איך לעשות את זוגתו מאושרת כדי שלא תעזוב אותו כפי שאמא שלו עשתה כדי שילמד להסתדר בכוחות-עצמו. אבל הם לא תמיד יודעים מה צריך כדי להגיע לזה. אולי כי גם הנשים לא בדיוק יודעים מה הן רוצות מהם

היא: אני זקוקה לתזכורת תמידית

פעם הוא אמר לי שנשים לא יודעות שובע ושהלב שלהן אף פעם לא מלא. גבר מסופק כשהסקס טוב ובתדירות קבועה, כשהוא שבע, ישן טוב, השיחה נעימה, והוא יודע שבת זוגו אוהבת ונאמנה. זה מספיק לו. אבל אצל נשים זה אחרת, נשים צריכות שיוכיחו להן את זה כל הזמן.

"אתה אוהב אותי?" היא שואלת. "כן, אבל אני לא מבין למה את צריכה לשמוע את זה כל הזמן", הוא עונה.

זה רק נראה שאנחנו לא מסופקת. זה רק מרגיש כאילו גברים צריכים להוכיח לנו כל-פעם מחדש את מידת האהבה שלהם אלינו. האמת, ואני מגלה פה סוד ענק: זה לא שאנחנו לא מסופקות, זה שאנחנו כל-כך לא מאמינות שזה אפשרי, כל-כך מפחדות להפסיד, כל-כך חסרות ביטחון שבאמת מישהו יכול לאהוב אותנו כמו שאנחנו אוהבות אותו. אז אנחנו צריכות תזכורת תמידית. כמו דגים, אנחנו שוכחות אחרי עשר שניות שאמרתם שזה לכל החיים.

אני צריכה פרחים ומחוות קטנות ואני צריכה הרבה "מתגעגע" והמון "אני אוהב אותך". אני צריכה שתרצה לשכב איתי אני רוצה שתיגע בי, גם אם אני אומרת שלא בא לי עכשיו. כי אנחנו אחרות מכם והמנגנונים שלנו אחרים. אז כשאתה מפסיק להביא פרחים, אני מיד שואלת מה השתנה. ואם לא התקשרת יום אחד מהמילואים, אני מרגישה ששכחת אותי.

עכשיו, אחרי שגיליתי את הסוד הזה והסברתי מאיפה הוא נובע, יש לי גם האשַמה. אתה לא יכול להתלונן שהסקס הוא לא כמו פעם ובטח לא באותה תדירות, כשאתה לא דואג להפיח חיים באינטימיות הזוגית שלנו. כי השיגרה שוחקת ומראה את אותותיה, הספה כבר התרגלה לצורות הגוף שלנו. וזה כבר בסדר שכשהולכים למיטה באמת הולכים לישון, ובקפה המשותף של הבוקר אני באמת רוצה לשתות עם הפה ולא בהכרח לעשות איתו דברים אחרים.

נשים גומרות בין האוזניים. אני לא נרטבת רק כי הואלת בטובך לחדור. אני צריכה להרגיש נחשקת כל הזמן. וסקס מביא יותר סקס כשם שאינטימיות מביאה עוד אינטימיות. אצלנו הנשים, אינטימיות וסקס הולכים יד ביד. אתה תספק את הצורך שלי באינטימיות, ושנינו נוכל להיות אנשים יותר מאושרים.

אז כשאני שואלת אם אתה אוהב אותי, פשוט תגיד "הכי בעולם", גם אם זה נשמע לך נדוש. ואולי אז כשתשאל אם אני באה למיטה לא אגיד לך שאני רק מסיימת את הקפה ואת הכתבה ב"לאשה" ואצטרף. אז נכון שאתה אוהב אותי?


הוא: הכוח אצלך, ואת זורקת אותו לפח

אצלנו, הקופים המתקדמים, הכל קשור בסקס. למרות שסקס אצלנו יכול להיות מנותק מהרגש, סקס עם אהבה הוא דבר מדהים ומלהיב ונהדר, אבל אנחנו מסתדרים נהדר גם עם הסקס המכאני ומבחינתנו זה לא סותר בכלל. הגבולות מתחילים להיטשטש מבחינתנו כשנשים לא יודעות מה שהן רוצות, איך שהן מרגישות וכמה הן נמשכות כשהגבר המבוית כבר לא נראה להן כל-כך מושך.

לכל גבר עומד (עם ובלי תרתי-משמע) דבר אחד מול העיניים כשהוא מאוהב: איך לעשות את זוגתו מאושרת כדי שלא תעזוב אותו כפי שאמא שלו עשתה כדי שילמד להסתדר בכוחות-עצמו. גברים מוכנים לשלם הרבה עבור בית חם, על כל המשתמע במושג בית, לחזור אליו בסוף יום עבודה, אבל אתן לא יודעות לקבוע את המחיר.

כי גם אם את מחפשת גבר רגיש, את מתחילה לאבד עניין כשהוא בוכה לך כשעצוב לו. את מתעצבנת כשהוא מוריד יותר שערות ממך כשביקשת ממנו להיות מטופח. את נחנקת כשהוא כל הזמן בבית, למרות שזה בדיוק מה שדרשת. את רוצה אהבה בין הסדינים, אבל מתוסכלת שהוא רך מדי ושואל אותך מה עושה לך טוב. כשהוא לא מפסיק להוריד ממך את הידיים – את מיד מתלוננת שרק סקס מעניין אותו ושהוא רואה בך רק גוש בשר. את רוצה מישהו שיחמיא לך, אבל לא באמת מאמינה למחמאות שלו. את רוצה שהוא יחכה גם לך במיטה, ואז מתלוננת שלוקח לו שעות. את רוצה שיקנה לך פרחים, אבל אז תחשדי שמשהו לא בסדר. את רוצה שיפתיע אותך, אבל שלא יהיה קיטשי.

הכוח הוא אצלכן, אבל אתן זורקות אותו לפח בגלל חרדות נטישה. אנחנו נעשה את הכל בשבילכן, ובכל-זאת תמצאו סיבה שזה לא מספיק. כי אם את אומרת שאחרי עשר שניות שכחת בכלל שאמרתי שאני אוהב, אז גם כשאני אגיד את זה כל עשר שניות – את תמצאי רף אחר שאני לא עומד בו. תמיד מבחן. גם כשאנחנו עומדים בכל המבחנים, אתן מתחילות להבין שאין לכן גבר אמיתי שיודע לעמוד על שלו ולהיות קצת אסרטיבי.

וכשהבחור הולך, את מבינה ששוב פספסת, שוב הברחת. מבחינתך, זה עוד גבר שלא יודע להתמודד עם מורכבות של רגש ועם פשרות של זוגיות. אנחנו דווקא כן מתפשרים - ואתן תמיד מחפשות, מוצאות ומחפשות מחדש. זה מעייף, כי גם גברים רוצים לראות נשים שמשתדלות קצת יותר כדי שנהיה בסביבה, במְקום גישה של "תגיד תודה שאני מסתובבת איתךַ בכלל". אנחנו אומרים תודה, אבל אי-אפשר לשלם כל הזמן על התודה הזו.

אני מתפשר ואוהב את מי שאת, בזכות מי שאת. את מחפשת אבירים ולא מתפשרת על פחות. וזה חבל, כי אם יש גברים שהם באמת קרובים למושג "אבירים", הם גם דורשים יותר מנשים עבור התכונות האלה.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות