מסעות מיסטר נורמל / | האבא שלי הוא הכי בעולם

אני מביט בךַ וחושב על כך שאיזה מזל שאתה לידי. שאתה נמצא בדיוק בזמנים שאני צריך אותך, לדבר איתך, לשתף אותך במשהו, לשמוע את דעתך. ואני חושב שגם בך קיימת התחושה הזו, שאיזה מזל שאני לידך, שלךַ.

האבא שלי הוא הטוב מכולם. כי אתה יודע להקשיב, גם כשאתה יודע מהי השורה התחתונה. כי אתה יודע לתת את העצה מבלי שתשַׁמע כביקורת. ואתה יכול להגיד לי הכל ולדעת שאני אבין שזה רק לטובתי ואחרי שהבהרת לי שאתה יודע כמה שניסיתי וכמה שאני טוב. כי אתה מכיר אותי כמו שאף אחד לא יכול, כי רק אבא מכיר את הבן שלו בצורה כזו.

ואבא שלי הוא הכי בעולם. ואתה עוזר לי בדברים הכי קטנים: כמו מה ללבוש ומה להגיד ומה לעשות. ואתה אפילו הולך איתי ביחד לחנות שלמטה כי הם גנבו לי כסף. ואתה מגן עליי מפני כל האנשים שרוצים להזיק לי או שלא מבינים אותי כמו שרק אתה מבין ויודע. ואתה מתְקשר בסופי שבוע, לראות שהכל בסדר ושאני עדיין מחייך. ואתה יודע מתי עצוב לי ורוצה לעשות לי שמח.

ורק בגללי הוא האבא שלי. ואני מחפש לרַצות אותך, להראות לך שאני יכול ושהאמונה שלך בי שווה את ההמתנה והסבלנות ואתה עוד תראה, אני אהיה ילד גדול ומיוחד ותוכל להיות גאה בי. גאה בי יותר, יותר ממה שאתה גאה כבר עכשיו. והרצון שלך שתהיה גאה, מרוצה ושמח – מוביל אותי לעשות דברים רק כדי שתוכל לראות כמה אני גדול ויפה וחזק ויכול גם לבד, בזכותך.

כי הבטיח הוא לי, שרק הוא שלי. וכשאנחנו רוכבים יחד בכבישים המהירים, מדברים האחד אל תוך הלב של השני, אתה פתאום שותק לרגע ואומר לי שאתה ממש מתגעגע לבת שלך, לנסיכה הקטנה שלך. לילדה שלך. לזו שאתה יודע להקשיב ולתת עצה וחשוב לך בטובתה ואתה הכי מכיר אותה כמו שאף אחד לא יכול להכיר. ולבת שלך אתה עוזר באמת בדברים הקטנים, של מה לעשות ומה ללבוש והולך איתה ביחד כדי לראות שפעם הבאה היא יכולה לבד. והיא מרַצה אותך, מצחיקה אותך וגורמת לך להיות גאה. וכשאתה אומר לי כמה שאתה מתגעגע אליה – אני מבין שאני בכלל לא מתגעגע אליך, אלא לאבא שלי.

כל פסקה מתחילה במילות השיר "אבא שלי" –
מילים: תלמה אליגון-רוז, לחן: נמרוד טנא, ביצוע: עוזי חיטמן ז"ל.
***
כל הפרקים | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות