מסעות מיסטר נורמל | חלומות אפשריים

הבעיה היא לא בעצם החלומות עצמם, אלא בְּמה שלימדנו את עצמנו לגביהם. אימַנּו את עצמנו להאמין שכדי להגשים חלום, צריך לעבוד קשה. צריך לחסוך הרבה, צריך למנוע מאיתנו דברים, וצריך רק להסתכל קדימה. שצריך לסבול עכשיו כדי שיהיה טוב יותר אחר-כך, למרות שהאחר-כך לא מגיע, וכל מה שנשאר זה לתכנן שוב קדימה, ולסבול את מה שקורה עכשיו עד שהוא יעבור.

אנחנו ממציאים לעצמנו תירוצים. זה בגלל שיש לה גנים טובים, זה בגלל שההורים שלו טחונים בכסף, זה בגלל שאין להם את כל הצרות שאני צריך להתמודד איתם. ויכול להיות שהתירוצים האלה נכונים, אבל הם לא מהווים סיבה טובה מספיק כדי שאני אמנע מעצמי את מה שאני רוצה. ומה אני בכלל רוצה? ויותר מכך, מה אני בכלל צריך? וכשאנחנו לא עונים על השאלה הזו, אנחנו רק סוחבים את עצמנו לעוד יום קשה בעבודה, לעוד מרדף אחר שקל שמתבזבז על דברים לא צפויים, ולעוד מחשבות מתסכלות על כמה לאחרים טוב ולי בחיים זה לא יקרה.

וכשאנחנו לא עונים על השאלה הזו, אנחנו לא מגשימים חלום. כי כל האנשים האלה שמסביבנו, שמחייכים לעולם בלי הפסקה ומצליחים להגשים את החלומות שלהם – יודעים מה הם צריכים (אלה שמגשימים רק את מה שהם רוצים – לא מחייכים ככה). להגיד לעצמנו מה אנחנו לא רוצים (וזה מה שאנחנו עושים בפועל מדי יום) זה לא להגיד לעצמנו מה אנחנו צריכים. ורק כשאנחנו עונים על שאלה שכזו, אנחנו קרובים יותר מתמיד להגשים זאת. כי קל יותר להגשים דברים שחיוניים לנו, מאשר דברים שאנחנו רוצים (ולא באמת צריכים) שיהיו לנו. אם נרְצה את מה שאנחנו צריכים, לא נצטרך להגשים יותר חלומות, מכיוון שהם יפסיקו להיות כאלה. הם יהפכו לְמציאות שכיף לנו לקום לקראתה בבוקר.

אנחנו מבקשים לעצמנו דברים שאנחנו (חושבים שאנחנו) רוצים, ואז מתוסכלים שאנחנו לא משיגים אותם. להגיד לעצמנו שאנחנו עושים הכל כדי להשיג את מה שאנחנו צריכים – זה לא להתפשר על בינוניות, אלא זה להגשים את כל מה שמגיע לנו לקבל (בינוניות זה לא להשיג גם את מה שנחוץ לך). ועכשיו, ממש הרגע (ולא ביום ראשון) זה הזמן לדרוש. לפעמים, (או שמא ברוב המקרים) אנחנו נגלה שמה שאנחנו צריכים לא מחכה לנו בקניון הקרוב לבית. ולפעמים, (או שמא ברוב המקרים) אנחנו נגלה שאנחנו ממש לא רחוקים מלהגשים את כל מה שאנחנו זקוקים לו באמת.

שתהיה לכולנו שנה של הגשמת חלומות.
***
כל הפרקים | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות