הוא והיא | האם יש לך סיכוי לקבל דייט שני

התמונה לקוחה מהאתר AllFunny
הואלתְ בטובך לתת לו את מספר הטלפון שלךְ. עכשיו תואילי בטובך לעשות את המינימום כדי שתוכלי לפחות לשכנע את עצמך למה את עדיין רווקה ממורמרת. מצד שני, העובדה שהגבר החליט להגיע לפגישה – לא אומר שמגיע לו על כך פרס. הוא והיא על הפגישה הראשונה והסיכויים שתהיה נוספת אחריה.

הוא: עשי ואל תעשי בדייט הראשון

את מתאפרת מול המראה, לובשת משהו שיחשוף אבל לא ישדר משהו זול, מגיעה לבד כדי שלא תהיי תלויה בו בדרך חזרה, ואת מוכנה. רגע, שכחתְ משהו. את הפוזה. לקחת אותה בטעות עלייך ושכחת להשאיר אותה בבית. כן, כן, את יודעת על מה אני מדבר. הפוזה הזו שרצה לך בראש, שגורמת לך לחשוב שהגבר בצד השני צריך קצת לעבוד אם הוא רוצה אותך באמת ושקרוב לוודאי מדובר בעוד קוף שחושב רק על סקס. אז אחרי שהשארת אותה בבית, כדאי שתקראי את הדברים הבאים. מי יודע, אולי גם ייצא לך אחלה דייט בסוף.

1. אני חושב על סקס, ועל דברים אחרים. כן, תתפלאי, אני מסוגל לעשות שני דברים במקביל. גם להקשיב לך וגם להריץ סרט כחול מול העיניים שלי שאת הכוכבת הראשית בו. אל תילחמי בזה מכיוון שאם אני איתך ואני לא חושבת על סקס, אז יש לנו בעיה. כל שאת צריכה לעשות הוא לשדר שהאופציה קיימת, גם אם המימוש לא יהיה מיידי בהכרח. כשהאופציה קיימת, אני אשתדל יותר, אני אחמיא יותר ואני גם ארצה להמשיך לעוד פגישה.

2. זה לא ראיון עבודה, זו שיחה. תני לדבר. אנחנו כאן כדי להרשים. אם אני מספר לך שאני לא יכול לומר לך מה עשיתי בצבא או כמה מדינות (ונשים) כבשתי – אז אני מנסה להרשים. ואם אני מנסה להרשים, סימן שאני מעוניין (שאו שהכנסת אותי להתקף חרדה) כדי שיעלה בי הצורך לעשות זאת. אם את באה בפוזה של המבחן של המדינה, או בעלת צורך להיות צינית ובעלת חולשה בשרירי העיניים שגורמת לך להרים גבות בכל רגע – את מוזמנת לא להגיע מראש לפגישה. נסי להכיר אותי באמת באמצעות שיחה זורמת ולא באמצעות שאלות בסגנון "מה הצבע האהוב עליך." ועוד משהו: "למה אתה עדיין רווק" זו שאלה שעלולה להוביל אותי לשאול אותך בדיוק את אותה שאלה. שנינו יודעים את התשובה: אנחנו בררניים, אנחנו לא היינו בוגרים מספיק עד עכשיו ושנינו לא מצאנו את האחד/האחת. אפשר לעבור לשאלה הבאה.

3. דברי, אבל אל תחפרי. בדיוק כמו שאני לא אוהב נשים בתנוחת "מחכה למשיח ותעשה מה שאתה רוצה" במיטה, כך אני לא אוהב אותך שותקת ומחכה שרק אני אוביל את השיחה. אבל בין זה לבין חפירה על כל מה שעשו לך בעבודה היום, וכמה שהבוס שלך מעצבן, ואם כבר מעצבנים אז את חייבת לספר לי על החולצה שאחותך הרסה לך והחברה שלא עונה לך לטלפונים מהרגע שיש לה חבר, ושאת מודאגת מהחתול שלא אוכל כבר יומיים – יש הבדל.

4. תאכלי ואל תעשי הצגות. נכון, בהמיות זו לא תכונה מושכת, אבל גם לא אנורקסיה. אין צורך שתאכלי מים מינרלים ברוטב לימון כדי להרשים אותי. וחוצמזה, אם אני אוכל כל הערב ואת לא – אז השיחה תהיה שקטה מדי או רועשת מדי מהצד שלך.

5. תני לי לשלם, אבל תעשי את ההצגה המתבקשת. יש דברים מעטים שמעצבנים אותי ואחד מהדברים האלה הוא שלוקחים אותי כמובן מאליו, וזה מתחיל מההנחה הבסיסית שגברים צריכים לשלם. כן, אני אשלם כי אני רוצה להרשים אותך, אז תתני לי, אבל תעשי מחווה לכיוון הארנק ותזרקי תודה חייכנית. אני יודע אשלם כל חיי עבור סקס, אז אין צורך להזכיר לי את זה באדישות.


היא: רוצה דייט שני?

אז מה יעזור לי להחליט אם יהיה דייט שני? יש כמה כללי עשה או אל תעשה בדייט ראשון שיכולים לעזור לגבר המצוי

1. תתקשר בצהריים לקבוע. שיחות בערב לא יתקבלו בברכה, לא יעידו על הרצינות שלך ובודאי שלא יגרמו לי להיענות בחיוב.

2. תשקיע בלבוש - אל תגיע לדייט לבוש בטרנינג וכפכפים . גם אם אמרנו שאופי הפגישה לא מחייב, אני סביר להניח אעמוד מול המראה ואחליף את מחלצותיי כמה פעמים, אשקיע מחשבה במה אני משדרת ואיזה מסר אני רוצה להעביר. אני מצפה שגם לך יעבור משהו בראש מלבד לבוש/ערום.

3. תחמיא - מילה טובה על ההתחלה, תפתח לך הרבה דלתות ותשבור את הקרח.

4. אל תזמין בשביל שנינו בלי לשאול - אני בהחלט אוהבת גבר אסרטיבי, אבל את הקולר אני אשמור לשלב מאוחר יותר במערכת היחסים שלנו.

5. תשתדל שהשיחה תהיה מעניינת. אחרי שעברנו על הפרטים היבשים (כמה , איפה, למה, לאן) אל תגרום לי לשאול את עצמי עד מתי?

6. אל תספר לי על חיי המין הגרועים שלך. האמת אל תספר לי עליהם בכלל, מה שאני צריכה לדעת אני אלמד לבד (אם אני אחליט). פרומואים יש מספיק בקולנוע.

7. אל תדבר רק על עצמך - אני יודעת שאני פחות מעניינת, אבל תנסה. על אף מה שסיפרו לך ואני יודעת שאני מנפצת פה מיתוס, נשים אוהבות לדבר, לא רק להקשיב. אז תעשה את המאמץ

8. אל תענה לטלפון במהלך הפגישה - עדיף שתכבה אותו או תשים אותו על שקט, תן לי שעתיים של תשומת לב. הבורסה במילא כבר התמוטטה.

9. אל תדבר על האקסית. שיחות מהסוג הזה מדליקות אצלנו נורות אזהרה. אף אחת לא מעוניינת להיות ריבאונד. באותה מידה איננו מעוניינות לשמוע עליה דברים רעים, זה מעיד על היחס שלך לנשים שבחייך. עדיף להימנע או להיות קורקטי במידה ונשאלת על הנושא.

10. אם אתה מעל גיל 33 וטרם הייתה לך מערכת יחסים רצינית - תצניע. אנחנו מסיקות שלא תצא מפה מערכת יחסים, אז למה להשקיע? אנחנו מבינות שעכשיו ידרשו הרבה שיעורים פרטיים ובינינו... לא משלמים לי מספיק.

11. אל תהיה אגרסיבי - מספיקה לי הנחת היד שלך על שלי בכדי שאני אבין שאתה מעוניין, לעומת זאת יד על הישבן שלי או ניסיון להגיע לפנים הירך, ישיגו לך תוצאה הפוכה.

הערב כמעט והגיע לסיומו ודווקא היה מוצלח ונחמד. ישנם שני דברים שימנעו מאיתנו לצאת לדייט שני:
הראשון - שנגדו אין מה לעשות (מלבד כמויות אלכוהול לא מבוטלות) והוא נסלח ומובן - אין משיכה מינית בין הצדדים ואז איך לומר, קשה לסגור את העיסקה; השני - כשהחשבון מגיע, גם אם אני מתעקשת לשלם על עצמי (ויש מצבים כאלה) תראה נכונות להיות ג'נטלמן ותציע לשלם. זה לא קשור לצורך שלי שישלמו עלי, זה נשמע קטנוני ומינורי, אבל זה מעיד כל כך הרבה על מי אתה, על הכוונות שלך ועל היכולת שלך לפרגן.

לסיכום, תזרום. תהיה נדיב, אדיב, נעים.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות