מסעות מיסטר נורמל | אופציה

עוד אחת נוסעת, עוד אחת הולכת, ומזל שיש מזג-אוויר שעושה את כל הסערה בחוץ במקומך. כי רק שזו אופציה זה אפשרי. היא תישאר עוד קצת אחרי כל ההתלהבות של ההתחלה ותבין שאין לה בשביל מה להישאר. מבחינתך, הסיפור נגמר עוד לפני שהתחיל.

כי רק שזו אופציה זה אפשרי. שזו רק אופציה זה הכי בטוח, כי באופציה אין אכזבה אם זוגיות לא תצא לפועל, אם לא תהיה עשיר, או סוֹפר או רזה או אבא טוב. מימוש יכול לגרום לכל המחשבות האופטימיות של "מה אם" ו"איך בטח יהיה" – להיעלם. ככה זה שאתה לא באמת מאמין בעצמך ולא מצליח להיגמל מהצורך לקבל את האמונה הזו מהאנשים שסביבך. ככה זה שאתה קונה כרטיסי טיסה לפני שבכלל החלטת שאתה בכלל רוצה לנסוע. ככה זה שאתה מעוות את האמת רק כדי לא להגיד "לא רוצה".

ככה זה שאתה שומר אופציות. כל האהבות אפשריות, כל ההצלחות הן במרחק נגיעה, כל האושר עומד להגיע ממש עוד מעט. וכשאתה כבר מחליט, אז זה ברור שזה אמור להיכשל, זה אמור להיגמר במפח-נפש אחד גדול, וחבל שתיפגע הרי, אז בוא תחתוך עכשיו, תברח, תאשים את כולם שהם יצאו לא בסדר, ואתה בטח תבקש קצת שקט כי כמה רעש יש לך בראש בגלל שאתה כל הזמן על המשמר ששום-דבר לא יפתיע אותך, שלא תתאכזב, שלא תישבר, שלא תגלה בוקר אחד שטעית, ושהעולם לא באמת מתעסק בך כל הזמן.

כי רק שזו אופציה זה אפשרי. רק כשזו אופציה יש לך אפשרות להיות אתה ושום-דבר רע לא יקרה. ולמרות שאתה מקבל כל אישור שבעולם שזו לא רק אפשרות, אלא משהו ממשי, משהו שכבר קורה בפועל, אתה מתעקש לא להאמין. אתה מתעקש להקריא לעצמך את אותו סיפור לפני השינה, על מישהו שכולם לא באמת אוהבים, לא באמת רוצים, לא באמת צריכים, והנה עוד פרק הוכחה מרתק ודרמטי שיצרת לעצמך בראש, במציאות שרק אתה מבין ואף-אחד לא שותף לה. וכשאתה כבר מוכן לנסות, לבדוק אם בכל-זאת זה אפשרי, אתה נוסע רחוק, רחוק מאד, רק בגלל שאתה מאמין שאתה תתרסק. ואם תתרסק, אתה לא רוצה שאף-אחד יראה. כדי שתוכל להמשיך ולשמור אופציות.
***
כל הפרקים | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות