הוא והיא | תזדקקי לי, לעזאזל

התמונה לקוחה מהאתר AllFunny
גברים צריכים לראות שזקוקים להם כדי להרגיש שייכים, למרות שהם מפחדים להזדקק בעצמם. נשים, לעומתם, מסתגלות דיי מהר לגבר שאיתן.

הוא: מותר לךְ (ואפילו רצוי) להיות חלשה לידי

אנחנו, הגברים, עדיין נאחזים ושבויים באגדות, שנשים מרדו ומאסו בהן ממזמן. אתן אומרות לנו שאתן לא צריכות אביר, אלא גבר שיהיה לצדכן, שילווה אתכן ויהיה חבר ומאהב טוב. ומבחינתנו, אנחנו צריכים להציל. להציל אתכן מעצמכן ומהבדידות.

גברים לא מאוימים מנשים עצמתיות, אלא מאלה שמעבירות מסר שהן לא זקוקות להם. את מוזמנת לנהל את העולם, וקרוב לוודאי תעשי זאת טוב יותר ממני, אבל כשיש ג'וק בבית, או פנצ'ר בצד הדרך - את חייבת לקרוא לי. אחרת, בשביל מה אני פה? אני צריך להרגיש שאת זקוקה לי, שאת צריכה את החיבוק שלי בלילה (גם אם זה מרדים לי את היד), שאני מספק אותך מינית ושאני מצליח לפרנס את המשפחה שנקים יחד. את רוצה גם? אין בעיה. אבל אל תעשי את זה על חשבון התפקיד שלי. אני צריך להתמודד עם ביטול של כל חוקי המשחק בינינו, כך שאין צורך גם לשבור את הכלים. גם ככה זה התפקיד שלי לשטוף אותם.

אני צריך שתרְצי אותי. אחרי המשחקים של החליפות והעסקים בבוקר, אני מחכה שתרְצי ותרַצי אותי בערב. לא כי את צריכה, אלא כי זה מה שגורם לי להרגיש גבר, ואני עושה המון דברים כדי לגרום לך להרגיש אישה. מה שעובר לי בראש כשאת אומרת לי שיש לך כאב ראש, שאין לך חשק, שהויברטור עושה עבודה נהדרת בלעדיי, או שאפשר היום להביא ילדים בלי כאב ראש של גברים – הוא שאת כבר לא צריכה אותי. ואם את לא צריכה אותי, אז מי זה שמחליף אותי?

את לא צריכה להיות נימפומנית כדי לחזק לי את האגו, אבל את כן יכולה בחדרי חדרים, מבלי שתתני לכולם לראות, להיות פגיעה לידי ואולי גם קצת להזדקק. ואז אני אהיה שם, אעבוד יותר שעות, אוותר מהדברים שאני רוצה לעצמי, ואהיה האביר שיוריד לך את הירח מהשמיים. בלי זה, אני סתם סוס עבודה שמשלם חשבונות. אני לא צריך להיות האדם עם המילה האחרונה בבית ולא זה שחייב סקס כוחני במיטה. פשוט אביר כזה, שצריכים ורוצים אותו. את זה מותר לזייף לפעמים כדי שארגיש טוב יותר.

ועוד משהו. כשאני הוא שזקוק לך, שחלש לידך, שרוצה אותך – את ישר קופצת למסקנה שאת מגדלת עוד ילד. דווקא אז, כשיש לך את האפשרות להראות את האמפטיה והנשיות, את דווקא צוברת כוח ולא מוכנה להרפות עד שאתחרט בכלל שפניתי לעזרה. כי אז אני לא סקסי וגברי מספיק. ואז אני חושב שזה יגרום לך לא לרְצות אותי. מלכוד. אל תקחי ממני את האבירות הקטנה שנותרה, כי האבירים הם לא אלה עם הכוח, אלא דווקא הנסיכות. האבירים הם אלה שצריכים להיענות. אבל כשאת מתעקשת להראות לי אצל מי נמצא הכוח בכל מחיר, אז את מנצחת במלחמה שאני לא מעוניין להשתתף בה בכלל. אם גבר לא מרגיש שזקוקים לו, אז הוא יחפש מישהי אחרת שכּן. ונסיכות, כך מתברר ויסכימו על כך נשים רבות, יותר קל למצוא מאבירים.


היא: אתה חי באגדות שהמצאת לעצמך

מדהים בעיני שגברים באמת לא זקוקים ליותר מסקס, אוכל ושינה. זה לא אומר בהכרח שאתה אוהב אותי יותר, אלא רק שאתה מרוצה כשהדברים האלה מוגשים לך. אין לך צורך לתת ולהעניק, אלא רק לקבל. ואם כבר, אז עדיף מאישה שהיא הנסיכה שאתה חולם עליה, עם כל הנתונים המרשימים, זו שמתנהגת, מדברת (או עדיף שלא), ומזדיינת כמו שראית בפורנו האחרון שהורדת מהרשת. הרי יכולה לעמוד מולך האישה המושלמת בשבילך, אבל אתה תהיה כל כך מפוקס על האישה הדמיונית שלך, עד שלא תבחין בזו שקיימת במציאות. אתה מאמין שתמצא הנסיכה למרות שאין לה שום יכולת לספק לך אתגר.

אני כן אצליח למצוא את האביר שלי, על אף שהוא רחוק מהקריטריונים שעליהם בניתי את הפנטזיה שלי. אתה, לעומת זאת, מקובע סינדרלה, בזמן שאני מבינה את המשמעות של נסיך הביצה.

תאמין לי שאין דבר שאני רוצה יותר, מלחזור הביתה, לבית נקי, להזמין טייקאווי טוב, לשבת מול המסך מול סרט משובח ולסיים את הערב בסקס לוהט ומגוון. אבל בפועל, אני מגיעה לבית מבולגן, לכיור מלא, לסל כביסה שעולה על גדותיו, למקרר ריק ולגבר חרמן, שלא באמת איכפת לו מכל הנ"ל. אז רק נכנסתי הביתה ואני כבר עצבנית, כי יום העבודה השני שלי רק מתחיל. ברור שאני צריכה אותך. אני צריכה שתיקח חלק מלא בחיים שלנו. אולי אם תעשה את זה, נגיע לשלב שאני לא צריכה לזייף.

לכל אדם, באשר הוא, גבר או אשה, קיים בראש "האחד". ברור לנו איך הוא אמור להיראות, איך הוא אמור להתנהג, מה הוא יאהב, איך אנחנו נאהב אותו, איך הוא יאהב אותנו. (מה לעשות שהדמות הזאת קיימת רק אצלנו בראש ועל המסך?)

נשים ברובן, מאחר והן מציאותיות יותר ומחוברות יותר לעצמן, מבינות את זה מהר יותר ומעדיפות להתגמש בהתאם למציאות. אני מצליח לראות את השוני שבין הגבר המציאותי שלי לעומת הגבר מהפנטזיה, ולהסתגל. באמצעות משא ומתן מתיש – שני הגברים האלה מתקרבים האחד לשני בסופו של דבר והופכים למציאות. גם אם לפעמים אני צריכה לקחת את התפקיד על עצמי כדי לגרום לזה לקרות, זה לא בהכרח קורה בגלל שאני צריכה שליטה. אני פשוט לא מאמינה שמשהו יתבצע אחרת.

אז אל תספר לי שאתה זקוק שאני אזדקק לך. הנה, אני אומרת, אני צריכה. השאלה האמיתית היא מה אתה מוכן לתת.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות