הוא והיא | בחירה בין אהבה לזוגיות

התמונה לקוחה מהאתר Fun Gallery
למה נשים מוחקות את כל מה שמגדיר אותן וכל מה שהן נלחמו עליו – ברגע שיש להן זוגיות? הרי גם הגברים שלצדם לא באמת רוצים בנשים כאלה, שחונקות הכל סביב מערכת היחסים שלהם. לעומת זאת, גברים לא מצליחים להבין שלהקים בית, ולשמור על זוגיות – דורשים הרבה עבודה.

הוא: החיים נגמרים כשמתחילה לךְ זוגיות

הבחירות שאת צריכה להתמודד איתן לא באות לידי ביטוי כשאין לך אהבה. ואז, לא משנה כמה את מצליחה וקרייריסטית ומגשימה את עצמך – הכל מסתכם ומתרכז בכך שאין גבר לצדך בלילה. את לא היחידה. גם גברים מוצאים את עצמם תוהים מתי תבוא האחת, גם אם על הדרך באות הרבה רק לביקורים חד פעמיים.

לעומתך, אני לא מרגיש שאני נאלץ לבחור בין הדברים שחשובים לי בחיים לבין אהבה. מבחינתי זה הולך יחד. אני עדיין אשמור על החברים שלי, על העבודה והקידום שאני רוצה לשאוף אליו, על התחביבים שלי והמשפחה שלי, יחד ובמקביל לזוגיות. את, בתור בת הזוג שלי, אמורה ללוות אותי בחיי, כמו שאני צריך ורוצה ללוות אותך. אני רוצה שנשזור את חיינו יחד, אבל שלא נאבד את החיים בשביל השזירה האידיאלית הזו. אני אהיה כאן ואתמוך בך, בציפייה זהה שתלווי את הרצונות, השאיפות וההישגים שלי.

אבל לך נגמרים החיים ברגע שמתחילה האהבה. החברוֹת לפתע נעלמות, המשפחה תופסת חלק קטן יותר, ואת פתאום משקיעה פחות בעבודה כדי לבלות עוד כמה שעות בחיק בן הזוג. מתוך הפחד לאבד את האהבה שסוף-סוף הגיעה, את נאחזת בה בחוזקה וחונקת, ואז את מבריחה את הבחור מרוב טירוף. הוא כנראה לא שווה את זה, את אומרת לעצמך, אבל את יודעת בתוך-תוכך שהגזמת. אם היית קצת מוותרת, קצת מרפה וקצת מרשה לעצמך לחיות את החיים שלך ולא לשים את הכל בזוגיות שנוצרת – אז היה לך גבר שהיה לו כיף לחזור הביתה ושלא יצטרך לקחת אויר בכל-פעם שהוא פותח את הדלת וחושש מהדבר הבא שתמצאי שלא בסדר אצלו ושצריך לדבר עליו בזה הרגע.

העניין הוא, שאת יודעת לבְחוֹר מצוין בין הנשיות שלך, בין המוסכמות והקודים החברתיים, ובין השאיפות האישיות שלך להגשמה עצמית ושוויון. עד שזה מגיע לזוגיות. כי כשהאהבה מגיעה, את חוזרת אלפי צעדים אחורה והופכת את כל חייך לקינון תמידי על הבית. פתאום את דורשת שכל החיים המשותפים יכילו ויגדירו אותך ואת הזוגיות שבה את נמצאת. פתאום את בוחרת להיעלב, לכעוס ואפילו לקנא קצת בַּטבעיות שבה אני נכנס לשגרה של אהבה. אך לעומת את לא בוחרת להשאיר את המקום הזה גם לעצמך. רק כשזה רועד ומעורער, רק כשזה דרמה, רק אז את חושבת שיש משהו ששווה להילחם עליו, למרות שזה מוביל לכך שאין על מי להילחם יותר.

מערכות יחסים שמצליחות, מעֶבר למשיכה ומכנה משותף רחב, יש בהן שניים וגם כל אחד לחוד. ובדיוק כפי שהרצון של נשים הוא לחזור למקום הבסיסי של הבית שצריך לקונן עליו, כך טבוע גם בגברים הצורך לצאת ולצוד ולא להישאר במערה עם כל הכאב-ראש הזה.


היא: עשית כבר טלפון לאמא שלך?

הכי כיף בלפתוח עטיפת מתנה, זה לגלות שמתחתיה נמצא בדיוק מה שרציתי, שזה בדיוק מה שחלמתי עליו. באופן מובן וברור אני אשחק איתו יותר מצעצועים אחרים וישנים.
אבל גם לצעצוע הכי חדש ונוצץ ומרתק אני אתרגל בסוף. ככה גם עם מערכות יחסים בכלל ובן-זוג חדש בפרט.

בסדר-החיים העמוס שאני מנהלת, כשם שמרבית חבריי מנהלים, לא נדיר שאני לא רואה את הקרובים לי כל שבוע וכולנו מבינים את זה. לכן ובמיוחד, כשנכנס אלמנט חדש לחיים שלי, זה מובן יותר. מקובל עלי, שחברה תגיד לי שמאז שאני עם הבן זוג החדש שלי , אני מזניחה אותה, והיא מרגישה פגועה ואולי קצת מקנאה שזה בא על חשבון הזמן המשותף שלנו, אבל על זה היא לא תצעד איתי לרבנות. חברות אמיתיות מבינות את זה ומסוגלות לפרגן. חברה טובה אמרה לי פעם: "תהיי איתי בטוב כמו שברע" (כי לפרגן באמת, מעטים יודעים).

נשים בונות זוגיות, אנחנו לא מחכות שהיא תיבנה מעצמה. אנחנו גמישות יותר עם הזמן שלנו ופנויות ונגישות יותר לגבר שלנו, כי אנחנו בונות בסיס ויציבות. ייתכן שבהתחלה זה נראה כאילו אנחנו מוותרות על מה שחשוב לנו בשביל זוגיות.
אני לא מבטלת את עצמי ואת חיי לפני שהכרתי אותך, אני פשוט טורחת לפנות את הזמן ולהכיר יותר טוב.

מתי הכל משתנה? כשהזמן חולף והבסיס איתן, התפקידים מתחלפים.
נשים, בניגוד לגברים, מצרפות אתכם לחיים שלנו והופכות אתכם לחלק מסדר היום. כך שכעבור שלושה חודשים סביר להניח שתכיר כבר את כל החברות שלי ותסתדר איתן, תתחבר עם כל הידידים שלי, בכדי שלא תרגיש מאוים, ואחרי חצי שנה כבר תבוא לארוחה משפחתית ותהיה חלק. נשים לא מוותרות על ערב בנות בחוץ ולא על קפה עם החברה הכי טובה, ארוחות שישי לרוב יהיו אצל אמא שלי ואני זאת שאשאל אותך אם כבר עשית טלפון לאמא שלך השבוע ואם דיברת עם החברים היום, ומתי פעם אחרונה יצאת לבירה רק אתה והבנים. אני אקח על עצמי את התפקיד של ועדת חברה, כי אם אני לא אעשה את זה אתה תתרווח כל ערב על הספה מול הטלוויזיה ותשכח שמחוץ לעבודה ולזוגיות שלנו יש חיים.

דווקא גברים הם אלה שיפריע להם שהאישה שלהם, משקיעה יותר בקריירה שלה מאשר בזמן האיכות הזוגי. דווקא גברים הם אלה שיתעצבנו על כך שבמְקום ערב התפדלעות וסקס – היא לא בבית. דווקא גברים לא מבינים נשים שאומרות שהן עדיין לא מוכנות לילדים.
נראה שלא משנה מה נעשה, אתה תמצא סיבה להתלונן, גם על זה, שבשביל שלום-בית אני מוכנה קצת לוותר על שלי בשביל הגבר שלי.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות