הוא והיא | אביר חלומותייך נמצא לך מתחת לאף

התמונה לקוחה מהאתר AllFunny
אבירים נמצאים בכל מקום. בתור למכולת, בחדר הכושר, באוטובוס ובבר. אתן פשוט עסוקות מדי בלהתלונן על מר גורלכן מכדי לשים לב לכך.

הוא: תני להכיר, אולי תמצאי את האביר שלך

את לא מבינה איך כל השרוטים וההזויים מתחילים דווקא איתך? אם זה לא אביר מושלם, אז זה לא שווה מלכתחילה, וחבל. ובכל זאת, למרות האבולוציה, בכל אחד מאיתנו קיים אביר. אם תואילי להוריד את משקפי השמש ולהסתכל, אולי אפילו תסתנוורי.

אין מה לומר. את יפה, חכמה, מצחיקה, עצמאית, ליברלית ומשוחררת, ועם שאיפות מפֹּה ועד הבר הכי נחשב בעיר. ובכל זאת, את לא מבינה איך הכל מסתיים בסטוצים וקשרים חסרי משמעות. לא, תתפלאי, לא כל הגברים הטובים נשואים או הומואים, אך רבים מאיתנו לא חושבים שצריך להילחם בדרקונים ולטפס עד ראש הארמון רק כדי לקבל קצת תשומת-לב מהולה בפוזה מתנשאת.

ים מבחני הקבלה שאני צריך עבור לפני שאזכה לחיוך אוהד (או מרחם) זהה לניגודים של הדרישות שלך ממני. כדאי שאהיה שרירי, מגולח, או שניהם? קשוח או רגיש? אסרטיבי או מוּבל? לפתוח את הדלת או לתת לך לשלם? להגיד הכל תכל'ס או לבוא עם משפט פתיחה מקורי? שיער קצוץ או אסוף? שזוף או בהיר? להתקשר יום אחרי או להפציץ במסרונים של תשומת-לב?

אני אגיד לך שלום בבר וישר תחשבי שאני רוצה להיכנס לך לתחתונים. אני רוצה, אבל אם תצא מזה שיחה שתוביל לקשר – אני לא בהכרח אפסול את זה. קשה להגיד לך שלום באוטובוס עם כל האוזניות ומשקפי-השמש הענקיים שאת מכסה את פנייך בעזרתם. אי-אפשר לגשת אלייך בחדר-הכושר בגלל שאת מרגישה בשוק בשר, ולא משנה לך ששנייה לפני הסתכלת לי על החריצים בבטן ולא במוח. בתור למכולת את לחוצה מדי. כשאת מטיילת עם הכלב, את לא לבושה טוב מספיק. בעבודה אני לא יכול לדעת אם את מפלרטטת או סתם נחמדה. אז מתי אפשר לגשת? כשאת יוצאת מהבית עם פוזה של "אל תפריע לי במרוץ," אל תתפלאי שאת תסיימי את המרוץ הזה בהצלחה רבה. אבל לבד.

תני להכיר, לשבת, לדבר, לצחוק, לעשות דברים ביחד, קצת (הרבה) סקס, קצת סופי שבוע רגועים והמון אהבה. גם אני רוצה את הזוגיות שאת מחפשת, ולא את המלחמה שאת מנהלת עם אבא שלך דרך כל מי שיש לו כרומוזום Y. אני פה, פשוט ושקט. אני נראה לא רע, גם אם לא בראד פיט, ואני מרוויח סבבה אבל לא מתכנן לקנות מכונית רק כדי שלא תגיעי לעבודה באוטובוס. אני מאלה שמסתכלים מהצד, עם חיוך נבוך, ולא תמיד מעיז. אני מאלה שלא מבינים איך זה שבחורה שכמותך מצאה את עצמה עם קופיף ועוד מנחמת את עצמה שיש לו דרך ייחודית משלו להראות לך רגשות. כל מה שצריך הוא שתורידי את משקפי השמש המנוכרים ותרדי מהפוזה של אני מלכת המדרכה. תני להביט לך בעיניים (ולא רק בשדיים) ותני לפתוח שיחה. מי יודע? אולי תצא אהבה. וגם אם לא, אולי תצא סתם שיחה נחמדה, או סקס לא רע בכלל.


היא: עצמאית בשטח

אני לא מצליחה למצוא את הקשר שבין חוסר ההיענות שלי לכל אחד שמתחיל איתי ברחוב לחוסר הרצון שלי במציאת בן-זוג. גם אני, כמו כל אחת, חולמת בהקיץ (מאחורי משקפי השמש) על האחד. אבל לא תמיד יש בי רצון לדבר עם כל אחד. זכותי להיות בררנית, כשם שגברים נוטים להיות (מבוגרת, צעירה, שתלטנית, גבוהה, נמוכה, רזה, שמנה) גם אם זה לצורך היכרות ובייחוד אם זה לסטוץ. ההבדל הוא שנשים מתאהבות עם האוזניים. גבר יפה לא בהכרח ירשים אותי כמו גבר חכם או שנון. אם המשפט הראשון שתזרוק לעברי לא ישמע כאילו הוא נלקח ישירות מהספר "איך תצליח עם נשים," אולי יהיה לך סיכוי להמשיך איתי את הערב.

מצחיק שגברים חושבים שהם יודעים להתמודד עם נשים עצמתיות, אך ברגע שאחת כזאת נכנסת לתמונה הם משתתקים. הם זקוקים לנשים נזקקות כדי להרגיש טוב עם עצמם. מתי תבין שזה לא סותר? כולנו זקוקים לאותם דברים בזוגיות, לא משנה כמה אנחנו (אני ואתה) חזקים. גם אני, כמוך, זקוקה לחום, לאהבה, לליטוף, למילה טובה. זה לא משנה אם אני מרוויחה יותר ולא צריכה אותך שתפרנס אותי. זה לא משנה אם אני בולדוזר בעבודה ואני רומסת כל אדם שמפריע לי בדרך למטרה. זה לא משנה אם יש סביבי מליון אנשים בכל רגע נתון של היום או אם אני קנאית לחופש ולפרטיות שלי. זה בכלל לא משנה.

במהלך הדייט אתה מתבלבל ולא מבין מה אני מצפה ורוצה ממך, ובשביל מה אני צריכה אותך. אז אני פשוט אומר לך: אני מצפה שתתעניין במה שיש לי לומר, שתספר לי על עצמך, שתציע לשלם גם אם אני אתעקש לשלם את החלק שלי, ושתתקשר למחרת אם הכל הלך כשורה. גם אני לא מעוניינת להיות אמא שלך כשם שאתה לא חפץ להיות אבא שלי (אלא אם כן זה מדליק אותך ואז יש על מה לדבר). גם אני רוצה שהסקס יהיה מעולה (ולא, זה לא אומר רק אם יש לך גדול). גם אני רוצה שתהיה מטופח כשם שאתה מצפה ממני להריח טוב ולהיות חלקה. אני רוצה שתיקות נעימות, וערב מול הטלוויזיה, שנצא קצת מהבית ומחוות קטנות של תשומת-לב (וכן, פרחים זו לא מילה גסה). אני צריכה שתהיה שם בשבילי כשם שאני אהיה שם בשבילך. אני צריכה שתעזור לי להיפתח אליך ולבטוח בך. אני צריכה אותך.

הבעיה עם אישה חזקה היא לא בכך שהיא לא צריכה, אלא שהיא יודעת בדיוק מה היא צריכה ומתי, והיא לא מפחדת לבקש. זה הרבה יותר קל עם אישה שלא מבקשת.
***
כל הפרקים | הוא והיא ב-ynet | הכריכה האחורית | תגובות, הערות והצעות